Pod jakim kątem bada się zabawki?

Zabawki Zambrów

Poradnik Klienta

Pod jakim kątem sprawdza się zabawki? Zanim zabawki trafią na sklepowe półki, a następnie do rąk małych dzieci muszą poznać szereg obowiązkowych badań, podczas których sprawdzone stanie ich bezpieczeństwo. Pomysły najmłodszych bywają bowiem bardzo niebezpieczne, wobec czego producenci nie mogą rozwijać tego zagrożenia nieodpowiednią konstrukcją swoich produktów albo także ich małą wytrzymałością.

Zabawki Stawiski

Właściwości techniczne i finansowe zabawek

Podczas badania sytuacje oraz bezpieczeństwa otrzymuje się pod przyczynę nie tylko samą zabawkę, a również całe jej opakowanie. Zespół badawczy obserwuje się takim stronom, jak wytrzymałość mechaniczna, stała i aktywna, dostępność elementów, które mogą zostać połknięte, ostrość krawędzi, stabilność, giętkość drutów, przeciekanie zbiorników, skuteczność hamulców, grubość folii, prędkość zabawek napędzanych elektrycznie, nagrzewanie części zewnętrznych albo same trwałość pokryw. Ponadto, badana jest także ich palność oraz migracja szkodliwych pierwiastków, jak arsen, bar, bor, kadm, glin, antymon, ołów, mangan, chrom(VI), selen, stront, cyna, kobalt, miedź,rtęć, nikiel, chrom(III), cyna organiczna i cynk. Pozytywne przejście ludziach tych badań warunkuje otrzymanie certyfikatu zezwalającego na otwarcie zabawki na targ.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Testowanie zabawek aktywizujących

Zabawki takie, jak huśtawki, zjeżdżalnie, rowerki, karuzele, baseny również tymże podobne, musza być sprawdzone pod kątem możliwych uszkodzeń ciała, bądź awarii. Bada się więc ich siła silną i spokojną, stabilność, wytrzymałość pasów, zapięć, poręczy i barierek, wygląd oraz kształt ścianek zabezpieczających, a i średnicę łańcuchów i lin. Sprawdza się, czy jest nadzieja na zakleszczenie włosów, odzieży, szyi, głowy, stóp lub palców. Szczególnie istotne jest potwierdzenie się, co do parametrów i dobrej budowy zabawek zasilanych na kierunek stały, bądź zmienny. W takich przypadkach sprawdza się ich mówioną moc, napięcie, wytrzymałość elektryczną, wytrzymałość na wilgoć, ochronę przewodów wewnętrznych, wielkość odstępów izolacyjnych, odporność obudowy na temperaturę i żar, a i dostępność ogniw i baterii.

Kto odpowiada za dobre przebadanie zabawek?

Zabawki Stawiski

Badanie i kontrolowanie zabawek producenci powinni zlecać zewnętrznej firmie, by nie przychodziło do nadużyć i po to, by użytkownicy mogli posiadać gwarancję, co do grup deklarowanych certyfikatów bezpieczeństwa. Same zakłady badawcze muszą także spełniać określone normy, być nowy sprzęt oraz uczucie, które przekaże im prawo na uprawianie takich testów. Wszystkie zabawki, które są wspólne z Dyrektywą 2009/48/WE oraz normami takimi, jak PN-EN 71-1, PN-EN 71-2, PN-EN 71-3, PN-EN 71-8, PN-EN 62115, mogą być otwarte do wysyłek oraz przynoszą dzieciom pełne bezpieczeństwo.

Zabawki Stawiski

Zabawki, które składamy swym dzieciom winnym być miłe nie tylko pod kątem mechanicznym, jak trwałość elementów zabezpieczających czy stabilność, a też chemicznym, czyli pod względem odpowiednich parametrów migracji pierwiastków branych więc ich wytworzenia. Należy jednakże pamiętać, że dokumenty i atesty więc nie wszystko, a niezmiernie znacząca jest więcej opieka nad dzieckiem oraz sprawdzanie sposobu, w który efekt jest poprzez nie użytkowany.

Zabawki Stawiski

Artykuł stanął we współpracy Pod jakim kątem bada się zabawki?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments