Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na pozycję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki dają się być niemal idealne. Niestety coraz częściej przedstawia się, iż są to oszuści zarabiający na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na bezproblemową a doskonale płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to spółka budząca się sprzedawaniem problemów z nowej ręki i dostarczaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te pisane są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma cechuje się innowacyjnością i komponuje się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj działalności, jaki robi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie wtedy stanowi polegać na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy więc wystawić artykuł na aukcji, zadbać o właściwy kontakt z mężczyzną, i jak transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wykazuje się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i utrzymuje, iż będziemy tworzyć w korporacji o dobrej firmie. Obiecują nam usługę oraz oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet decyduje dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nigdy nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Nasz Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada ta pozycja, i samo, czego się dowiadujemy wtedy ostatnie, że do swoich zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje ostatnie szczególna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie daje także swojego nazwiska, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja punktów na własnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko stanowimy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po wysłaniu im adresu do sprzedaże, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że mężczyźni nigdy tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się duży problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W stosunku z ostatnim, że oferujemy na domowym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą zacząć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej strony umowy. W sukcesu, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, zapewne ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję własnych zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila z 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard pokazują się sprytem, gdyż w sukcesu, gdy pod aukcją angażuje się ich pracownik, toż on weźmie konsekwencje ich zadań. Dlatego toż dzisiaj my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które nigdy nie trafiają do kupującego.
Jak ustrzec się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić niezwykle ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje obecne główny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane nasze cele. Trzeba widzieć na te oferty, w jakich nie zostały podane szczegóły oraz też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z ostatniego modelu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, jacy będę zależeli wziąć z usług oszusta. Im regularnie będziemy zgłaszać na policję tego modelu ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments