Prezenty świąteczne - spraw radość bliskim

Prezenty świąteczne – spraw radość bliskim

Zakupy i opinie

Każdego roku o tej samej porze – Chciałoby się zacytować… Święta, święta… czas myśleć o prezentach, co może sprawić radość naszym bliskim.


Prezenty świąteczne – spraw radość bliskim

Boże Narodzenie jest wyjątkowym czasem, bliskości, radości, skupienia i refleksji. Często także zdarza się, że w kolejnym roku brakuje kogoś bliskiego przy wigilijnym stole, dlatego warto cieszyć się wspólnie spędzanym czasem, póki jeszcze mamy na to czas i siłę.

Prezenty sprawiają radość, nie tylko obdarowywanym, ale także nam – tym którzy prezenty robią. Warto jest, więc przygotować się do świątecznych zakupów i zastanowić się co naszym bliskim może sprawić największą radość. Z pewnością nieocenionym upominkiem, a nawet darem jest wspólne spędzanie czasu. W codzienności, w biegu i pogoni za pieniądzem zapominamy o tym, co najważniejsze, o tym, że tak na prawdę najcenniejsza jest rodzina i zdrowie.

Może, więc świąteczne upominki powinny być w pierwszej kolejności radością i bliskością a w dalszej kolejności materialnym rekompensowaniem zabieganiem codzienności? Tak czy inaczej prezenty to tradycja. Kiedy chcemy zrobić świąteczną niespodziankę najbliższej osobie warto jest podpytać, o czym marzy, czego pragnie! Może zamiast kupować kolejne bezsensowne naczynia dla mamy, czy wiertarkę dla taty może lepiej podpytać ich czego potrzebują, co sprawi im radość. Czy kolejny sprzęt wędkarski dla męża będzie przydatny?

A może lepiej zafundować sobie wspólny wyjazd, weekend w spokojnym miejscu, by w atmosferze relaksu i spokoju umocnić swoją relacje? Niewątpliwie najtrudniejszym jest wybór prezentu dla dziecka. Tutaj sprawa się może nieco komplikować, bowiem marzymy, aby naszym pociechom sprawić jak najwięcej radości. W tym wypadku doskonale sprawdza się pisanie listu do Świętego Mikołaja.

Oczywiście, aby było więcej radości z pisania listu można nie tylko urządzić świetną zabawę, ale także ustanowić rodzinną tradycje, tak jak na przykład wspólne pieczenie pierników. Święta mają wyjątkową moc, a prezenty materialne są wpisane w tradycje świąteczną, jednak należy podkreślić, że nic nie ma większej wartości niż rodzina, miłość i bliskość, a święta są czasem, w którym możemy naszym bliskim sprawić największą radość, po prostu naszą obecnością.

Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka na święta

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments