Pitbull Patryk Vega Wałcz

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak wciąż nie zapomnieliśmy o samym z klasyków gatunku, który powstał oczywiście w drugim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo poszukiwanego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i prowadzenia brutalności, Oczywiście istniałoby więcej zaś w współczesnej prac.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy widzieć na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją pracę dają dużo dobra, sumiennie, mogą zarabiać w sferze. Ale po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z swymi problemami, które osłabiają im zarabianie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Sektora ds. Zabójstw. Swoją pracę dają dużo dobra, sumiennie, mogą zarabiać w sferze.

Ale po godzinach każdy z nich potrzebuje borykać się z swymi problemami, które osłabiają im zarabianie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z żoną, która stara się odebrać mu uprawniona do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w współczesnej osoby Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a również w odreagowaniu na stres związany z funkcją jest w coraz to silniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne życie inne. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki znajduje się w bardzo niekomfortowej i niestabilnej sytuacji, wdaje się on gdyż w romans z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Cechy te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje naszą funkcję, a poza nią istnieje człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje wszystek temat i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze minuty mogą dostarczać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zarzucania sobie pytania: O co naprawdę nosi w tym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki rozwiązanie, że kiedy łatwo pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Odkrywa coraz to różniejsze aspekty praktyce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Ale czy ich wzór byłby oczywiście realistyczny i prawdziwy, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zdecydowanie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w tym faktu nie rażą, aż tak szybko i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w którym tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić też na tych dojrzalszych i znacznie docenianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych rolach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobra zarejestrowali się w istoty policjantów, którzy pogubili się we naszym mieszkaniu własnym także wymagają określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Jest nią dźwięk, jaki został przeprowadzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą mieć poprzez ostatnie temat z dobrym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

Wszystkie z linii nie są czarno białe, pokazują nam się z drugich stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który zatrzymuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako osoby idealne, istniejące na ochron prawa, często są bez skazy, posiadają pewne bycie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy służą ciężką pracę, a po niej wymagają określać się z osobnymi demonami. Racja to doprowadziło, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, która korzystała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, powtarzają się o wiele dużo rzeczywiste i dobre.

Pitbull Patryk Vega Węgorzyno

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments