Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z chorobą dotykającą młodych mężczyzn osiągających w moment dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on tematem nastolatków, chociaż w wielu przypadkach nie nie znika samoistnie, a z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto natomiast dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Wałcz

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku powstaje z nieodpowiedniej pielęgnacji. Wymienia się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale fakt jest taka, że w ten system można jedynie pogorszyć stan naszej skóry i zaognić stan zapalny. Jak więc dobrze pamiętać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do mycia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego rodzaju produkty nie nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – potrafią go dodatkowo nasilić. Co będzie więc doskonalszym rozwiązaniem? Przede każdym łagodne materiały do mycia – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować dobry produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w rytmu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w toniku nie wybierał się alkohol, bo pewno on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest ważne zwłaszcza w wypadku cer mieszanych i tłustych. Jeśli skóra jest także wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Lecz w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, bo mogą podrażnić skórę, a i roznieść stan zapalny na całą twarz. Do celu domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto i przemyśleć wybranie się na środek z zachowaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które ma w bliskiej ofercie firma Nanili Professional. Wyniki tego rodzaju działają intensywnie, przynosząc rewelacyjne efekty. Kwasy potrafią stanowić przecież stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co świadczą niektórzy, wystawianie osoby na wykonywanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, jednak teraz na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie tak więc zaopatrzyć się w krem z filtrem UV i dawać go codziennie przed wystąpieniem z domu.

Źródło produktu Jak dbać cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Wałcz

0 0 votes
Daj ocenę